Милнер со урнебесен твит по вчерашниот автогол

Facebook
Twitter
Email
Print

Ветеранот на Ливерпул, Џејмс Милнер во синоќашнот натпревар против Рома во првото полувреме се најде во погрешно време на погрешно место и постигна еден од најсмешните автоголови сезонава.

 

И покрај тоа, неговиот тим успеа да обезбеди финале во Лигата на Шампионите, па автоголот не го расипа неговото расположение, а тој тоа го покажа со една шега на своја сметка.

 

 

„Има ли некој совет за тоа како да го тргнам логото на Лигата на шампионите од лицето“, праша Милнер на Твитер.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи