Сталоне во „Рамбо 5“ против наркокартел во Мексико

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Актерот Силвестер Сталоне повторно ќе се појави во улога на виетнамскиот ветеран во најновото филмско остварување од франшизата за Рамбо.

 

Седумдесет и едногодишниот Сталоне се обврзал да го игра Џон Рамбо за последен пат во филмот, но тој нема да го режира филмот. Таа должност веројатно ќе му припадне на неговиот соработник на „Expendables“, Ави Лернер.

 

Според информациите за сценариото, во петтиот дел Рамбо работи на ранч и дознава дека ќерката на негов пријател е киднапирана, по што тој ја поминува американско-мексиканската граница за да се соочи со еден од тамошните ултранасилни наркокартели.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи