Алекс Фергусон се разбуди од кома

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Легендарниот тренер на Манчестер јунајтед Алекс Фергусон се разбудил од кома, во свесна состојба е и разговарал со своето семејство, откако пред три дена претрпи мозочен удар, јавуваат британските медиуми.

 

„Прогнозите се добри и неговите пријатели од фудбалот редовно се информираат за секаков напредок“, кажа извор од болницата.

 

Сепак, блиските на седумдесет и шестгодишниот поранешен менаџер на Манчестер Јунајтед признаваат дека постои долг и бавен пат до негова целосна рехабилитација.

 

На овој ден пред точно 5 години тој ја донесе веројатно најтешката одлука во животот. Легендарниот експерт, кој освои 38 трофеи во текот на 26 години на „Олд Трафорд“, се пензионираше во 2013 година.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи