Кина и се е можно: Купила куче за 150 евра, а добила – лисица!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Интересна случка имала една жена од Кина која ја пренесуваат кинеските медиуми. Имено, жената била во продавница за миленици и купила јапонски шпиц за 150 евра.

 

Но, како минувало времето и нејзиното милениче растело, тоа не наликувало на куче. Никогаш не лаело и многу пораснало. За некое време престанало да јаде и од кучешката храна. Крзното му станувало подебело, а опашката подолга, па девојката со причина помислила дека нејзиното милениче е поинакво.

 

 

 

Тогаш жената по име Ванг отишла до зоолошката градина да се консултира со тамошен стручњак. Нејзините сомнежи се покажале оправдани, бидејќи на крај дознала дека наместо куче купила – лисица.

 

Во локална продавница со домашни миленичиња на Ванг наместо куче и продале лисица, а таа сега ќе ја подари во зоолошката градина како би живеела во природно опкружување.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи