Скејт паркот во Прилеп претворен во ѓубриште

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Скејт паркот во Прилеп кој што се наоѓа пред сала „Македонија“ наместо за својата намена служи како место каде несовесните граѓани го фрлаат своето ѓубре. А надлежните органи пак затајуваат во својата работа. Сликата на ова место е навистина жална, наместо деца се гледа само отпад.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи