Џ.К. „Бушидо“ освои 7 медали на меѓународниот турнур во Косово

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На силниот турнир во џудо кој денеска се одржа во Пеќ, Косово, Џ.К. Бушидо од Прилеп од 11 натпреварувачи со кои учествуваше освои 7 медали и тоа :

 

Теодора Ристеска до 48 кг. – 2 место

Мартина Јанкоска до 51 кг. – 3 место

Ема Димитриоска до 48 кг. – 2 место

Антонио Талески до 66 кг. – 3 место

Стефан Талески до 90 кг. – 2 место

Фросина Петроска до 63 кг. – 2 место

Марија Талеска до 52 кг. – 3 место

 

Другите 4-ица го освоиле 4-тото место.

 

ФОТО ГАЛЕРИЈА :

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи