3D печатени гуми за велосипед, кои никогаш не се издишуваат

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Компанијата BigRep создаде 3D печатени гуми за велосипед, кои што веќе ја имаа својата проба во Берлин, Германија. Безвоздушните гуми се направени од PRO FLEX – нов термопластичен еластомер кој внесува флексибилност во 3D печатењето.

 

PRO FLEX материјалот е отпорен на високи температури, издржлив е на удари и има одлични динамички својства.

 

Корисниците можат да ги печатат и подесат гумите за разни потреби, како планинско возење, возење по патеки и справување разни временски услови.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи