YUPPI CAMP ГРЦИЈА – најатрактивната дестинација ова лето за вашите деца

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Ве покануваме на заедничко кампување и незаборавно дружење на камп со 27 годишно искуство . Кампот се наоѓа во зелениот рај на Криопиги на Халкидики каде има идеална комбинација на борова шума и кристално чиста морска вода. Нашите програми се формираат спрема потребите на децата.

 

Тука играта нема крај , се забавуваме на flying fox , bungee ,climbing,пинг понг,стрелаштво и многу други активности. Располагаме со два базени од кои едниот е со тобоган , еден голем фудбалски терен и два помали на вештачка трева , три кошаркарски терени , две одбојкарски игралишта и едно ракометарско игралиште  на овие терени се одржуваат безброј натпревари .

 

Забавата на море не ја препуштаме само на класично пливање , имаме забава со кајак , педалинки и банана, одбојка на плажа , влечење на јаже , тенис и многу други активности. На плажа одиме со превоз , спасувачи и медицинско лице. Куњата е според сите стандарди имате три оброци и две ужинки .

 

 

 

 

 

 

ДНЕВНА ПРОГРАМА НА КАМПОТ :

 

8.00 – будење, лична хигиена

 

8.45 – Доручек

 

10.00 – Море

 

13.30 – Ручек

 

14.30 – Пладневен одмор

 

17.00 – Лесен оброк

 

18.00 – Спортски игри : кошарка, пинг понг ,одбојка, фудбал, зумба, базен…..

 

19.00 – flying fox, bungee, climbing…….

 

20.30 – вечера

 

21.10 – Вечерна рекреација (диско забава, ноќно пливање)

 

Во програмата има и вечерна посета на Калитеа како и превоз до Пефкохори за крстарење со брод до Неа Мармарис.Безбедноста на  yuppi camp  е максимална и основн приоритет. Кампот  е целосно затворен и будно чуван 24 часа , во кампот неможе да се влезе без дозвола , ниту пак камперите можат да излезат од кампот без дозвола . Камперите се под постојан надзор со нив 24 часа се и водичи кои ги придружуваат . Исто така има и 24 часа дежурен  доктор и медицинска сестра.Безбедноста и забавата со  YUPPI CAMP ви е загарантирана дојдете и уверете се

 

 

 

 

 

 

 

ПОМИНЕТЕ УШТЕ ЕДНО НЕЗАБОРАВНО ЛЕТО СО НАС !                                                         

 

Прва смена : од 07.08 до 13.08              Втора смена: од 13.08 до 19.08

 

Цената не вклучува: патничко осигурување, крстарење со брод (7евра), Аква парк во Солун (10 евра)

 

Цена:      11.000 денари           Тел за контакт 070-607-212                Т.А. Бела Роза

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи