Барселона со спектакуларна кореографија на „Камп Ноу“ ќе се збогува од Иниеста

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Легендарниот капитен на Барселона Андрес Иниеста целата досегашна кариера ја помина во каталонскиот гигант, но во недела доаѓа крајот на оваа приказна која трае речиси две децении. Иниеста си заминува на крајот од сезоната, а в недела на „Камп Ноу“ ќе игра против Сосиедад, во последниот меч од првенството.

 

Тоа ќе биде и испраќање на Иниеста од Барселона. Миленикот на навивачите ќе добие кореографија како што заслужува. „Бесконечност Иниеста“ ќе пишува на големите трибини на најголемиот стадион во Европа, додека за головите ќе биде знакот на бесконечноста, кој е во вид на легната осмица, токму бројот кој го носи Дон Андрес.

 

 

Феноменалниот 34-годишен Иниеста ги освои сите најзначајни трофеи со Барселона. Девет пати беше првак на Шпанија, а има и четири титули во Лигата на шампионите.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи