Торнадо во Германија предизвика голема материјална штета

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во текот на вчерашното попладне силно торнадо предизвика голема штета во германската држава Северна Рајна-Вестфалија. Според германските медиуми, немало посериозно повредени лица ниту загинати, но големото невреме, проследено со силни грмотевици и врнежи од град предизвикало материјални штети на урбаната инфраструктура.

 

Ова е шесто торнадо во Германија од почетокот на годинава.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи