Џ.К. „Бушидо“ со 12 медали на државното првенство за кадети и помлади пионери

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во спортската сала на ООУ „Добре Јованоски“ во Прилеп денеска се одржа државното првенство во џудо за кадети и помлади пионери. Учествуваа 200 учесници од цела Македонија. Џ.К. „Бушидо“ настапи со 17 натреварувачи и освои 5 златни, 2 сребрени и 5 бронзени медали.

 

Ова се најдобрите: 

 

 

 

Кристијан Магероски, државен првак, до – 60 кг. помлади пионери 

 

 

Стефан Талески, кадети, – 90 кг., 3 место 

 

 

Сара Атанасоска, кадети, – 70 кг. 3 место

 

 

Антонио Талески, кадети, – 66 кг., 3 место

 

 

Милена Атанасоска, со 3 ипон, државен првак, во кадети до – 70 кг.

 

 

Теодора Ристеска, неприкосновена веќе 3 години, државен првак и репрезентативец на Македонија во кадети до – 48 кг.

 

 

Георгина Милошеска, кадети – 52 кг., 2 место и 3 место за Марија Талеска со Георгина Милошеска

 

 

Христијан Здравески, државен првак за помлади пионери до – 50 кг. 

 

 

Елеонора Илиоска, вице шампион, 2 место, во помлади пионерки до – 46 кгр

 

 

Маринела Атанасоска,  – 66 кг, 3 место

 

 

 

Михаела Димоска, прво злато во помлади пионери, државен првак – 36 кгр, со 3 ипони со ред

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи