Џ.К. „Сеишин“ со 21 медал на државното првенство за помлади пионери и кадети

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Џудо Клубот СЕИШИН-Прилеп настапи со вкупно 26 натпреварувачи на државното првенство за помлади пионери-ки и кадети-ки кое се одржа денеска во Прилеп и освои 21 медал (6 златни, 6 сребрени и 9 бронзени).

 

Резултати поединечно:

 

 

Помлади Пионери:

 

 

 1. Сеадин Рустемоски кат. -46 кг. 1-во место

 

 1. Никола Магдески кат. -42 кг. 2-ро место

 

 1. Димитри Џокоски кат. -55 кг. 2-ро место

 

 1. Даниел Каралиоски кат. -30 кг. 3-то место

 

 1. Стефан Врглески кат. -50 кг. 3-то место

 

 1. Давор Најдоски кат. -27 кг. 3-то место

 

 

 

 

Помлади Пионерки:

 

 

 1. Теа Настоска кат. -28 кг. 1-во место

 

 1. Теодора Тасеска кат. -48 кг 1-во место

 

 1. Анастасија Кузманоска кат. -24 кг. 2-ро место

 

 1. Матеа Дамческа кат. -44 кг. 2-ро место

 

 1. Теона Настоска кат. -28 кг. 3-то место

 

 

Кадети:

 

 

 1. Јован Најдоски кат. +90 кг. 1-во место

 

 1. Марио Цинцароски кат. +90 кг. 2-ро место

 

 1. Христијан Тошески кат. -90 кг. 2-ро место

 

 1. Марко Тодорчески кат. -55 кг. 2-ро место

 

 1. Валентин Димитриоски кат. -81 кг. 3-то место

 

 1. Андреј Трајкоски кат. -55 кг. 3-то место

 

 1. Орде Трајкоски кат. -73 кг. 3-то место

 

 

 

 

Кадетки:

 

 

 1. Магдалена Најдоска кат. -44 кг. 1-во место

 

 1. Наталија Столеска кат. -52 кг. 3-то место

 

 1. Фросина Стеваноска кат. -63 кг. 3-то место

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи