Владата ќе прави забава во 15 града низ Македонија по повод поканата од НАТО

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Владата в сабота организира забава во 15 града по повод добивањето покана за пристапни преговори за членство на Македонија во НАТО, да станеме 30-та земја членка.

 

„Македонија доби покана да стане членка на НАТО и има датум за преговори со Европската Унија. Се изборивме за сигурна иднина. Доаѓа време на надеж, на победи, на гордост. Време на сигурност и безбедност“, се вели во објавената програма на веб страницата на Владата на Република Македонија.

 

 

Владата не знае колку пари ќе бидат потрошени за големата прослава по повод поканата за влез во НАТО.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи