Реал Мадрид ќе игра на нов „Сантијаго Бернабе“

Најтрофејниот европски клуб Реал Мадрид, кон крајот на годинава ја почнува реконструкцијата на својот стадион „Сантијаго Бернабе“. Новиот стадион на кралскиот клуб ќе изгледа импресивно. Ќе има подвижен покрив, трибините ќе бидат реновирани, а се планира да биде готов за три до четири години.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.