ФОТО: Северна Кореја одбележа 70 години постоење

Северна Кореја организираше воена парада во Пјонгјанг, по повод 70-годишнината од формирањето на државата, која на самиот крај беше одбележана со т.н. „масовни игри“ или „Ариранг“ во кои учествуваа бројни изведувачи и кои се вклучени во Гинисовата книга на рекордите.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.