Тренерскиот тандем Пеески, Ристеска и нивните натпреварувачи непобедливи на меѓународниот џудо турнир во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Џудо клубот „Бушидо“ од Прилеп освои 13 медали на меѓународниот турнир „Прилеп град херој“, од кои 4 златни медали, 4 сребрени и 5 бронзени. Џудо клубот „Бушидо“ настапи со 15 натпреварувачи.

 

 

Ова се учесниците кои освоија медали.

 

 

Елеонора Илиоска, 1 место помлади пионерки

 

 

Михаела Димеска 3 место, постари пионерки

 

 

Христијан Здравески 1 место, постари пионери

 

 

Мартина Јанкоска 3 место, постари пионерки

 

 

Елена Малиновска 2 место, постари пионерки

 

 

Марија Талеска 1 место, кадетки

 

 

Стефан Талески 1 место, кадети

 

 

Сара Атанасоска 1 место, кадетки

 

 

 

Матеја Кочоска 2 место, кадетки

 

 

Георгина Милошеска 3 место, кадетки

 

 

Фросина Петроска 2 место, кадетки

 

 

Бојан Мојсоски 3 место, кадети

 

 

Антонио Талески 3 место, кадети

 

 

ЏК Бушидо доби и награда за најдобра женска екипа.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи