ВИДЕО: Ефектен гол од пенал со удар со салто

Многупати во фудбалот сме виделе разни изведувања на пенали, секогаш имало атракции, а овој гол од пенал ќе влезе дефинитивно во потесниот круг за топ5 најубаво изведени пенали.

 

Фудбалерот на младинската екипа на Рубин Казан од Русија, Норик Авдалијан се најде во центарот на вниманието поради начинот на кој го изведе пеналот против Урал.

 

Тој изведе салто, а во исто време ја шутна топката и постигна гол.

 

Погледнете го можеби еден од најчудните и најхрабрите изведени удари од 11 метри:

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.