ВИДЕО: Ефектен гол од пенал со удар со салто

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Многупати во фудбалот сме виделе разни изведувања на пенали, секогаш имало атракции, а овој гол од пенал ќе влезе дефинитивно во потесниот круг за топ5 најубаво изведени пенали.

 

Фудбалерот на младинската екипа на Рубин Казан од Русија, Норик Авдалијан се најде во центарот на вниманието поради начинот на кој го изведе пеналот против Урал.

 

Тој изведе салто, а во исто време ја шутна топката и постигна гол.

 

Погледнете го можеби еден од најчудните и најхрабрите изведени удари од 11 метри:

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи