Мајсторија во Ирска: Фантастичен гол од 40 метри

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во дуелот помеѓу Корк Сити и Бохемијанс во рамки на Купот на Ирска беше забележан феноменален погодок.

При резултат 2-0 за Корк, дефанзивецот на Бохемијанс Јан Морис реши да испрати удар од 40 метри, а притоа постигна фантастичен гол.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи