Џудо клубот СЕИШИН освои 21 медал на 10. Традиционален Меѓународен Турнир во џудо во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print
На 07.10.2018 Недела во Прилеп во спортската сала на ООУ Добре Јованоски во организација на Џудо Клуб СЕИШИН Прилеп се одржа 10. Традиционален Меѓународен Турнир во џудо за помлади пионери-ки, пионери-ки и кадети-ки. На Турнирот учество зедоа вкупно 23 клубови од 6 Држави (Македонија, Србија, Грција, Косово, Бугарија, Црна Гора), со вкупно 222 натпреварувачи.
Џудо клубот СЕИШИН-Прилеп настапи со вкупно 27 натпреварувачи а освоени се 21 медал и тоа:
Помлади Понери-ки:
1. Никола Магдески кат. -46 кг 1-во место
2. Даниел Каралиоски кат. -30 кг 2-ро место
3. Седаин Рустемоски кат. -50 кг 3-то место
4. Димитри Џокоски кат. 55 кг. 2-ро место
5. Стефан Врглески кат. -55 кг 3-то место
6. Андреј Сотироски кат. +60 кг 2-ро место
7. Теа Настоска кат. -28 кг. 3-то место
8. Теона Настоска кат. -28 кг. 3-то место
9. Теодора Тасеска кат. -44 кг. 3-то место
Пионери-ки:
10. Георгиј Магдески кат. -55 кг 2-ро место
11. Андреј Трајковски кат. -55 кг 3-то место
12. Магдалена Најдоска кат. -40 кг. 1-во место
13. Леона Настоска кат. -57 кг 2-ро место
14. Вероника Белушанец кат. -52 кг. 3-то место
15. Ивана Стеваноска кат. -63 кг 2-ро место
Кадети:
16. Марко Тодорчески кат. -55 кг 2-ро место
17. Андреј Трајкоски кат. -55 кг 3-то место
18. Валентин Димитриоски кат. -81 кг 3-то место
19. Јован Најдоски кат. +90 кг 1-во место
20. Марио Цинцароски кат. +90 кг 3-то место
21. Мартин Трајановски кат. -60 кг 3-то место
Џудо Клубот Сеишин Прилеп е задоволен не само со остварените резултати туку и со целокупната организација на овој Јубилеен турнир што беше впечаток на сите присутни.
Клубот продолжува со подготовки за турнирите и државните првенства кои не очекуваат во следниот период.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи