Чатлески со двајцата најдобри боксери на бокс спектакл во Рим

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 13.10.2018 во Рим Италија ќе се одржи професионален боксерски спектакл, во организација на Поенокс тим. На овој настан ќе настапат нашите професионални боксери Денис Муаремовски и Јове Петровски со менаџерот Дарко Чатлески.

 

„Овие борби ни се за отскок во светската професионална боксерска ранг листа. Со тоа што на Денис оваа му е 4-та профи бокс борба и ако победи против искусниот Марко Колацеци од Италија на домашен терен во 6 рунди рангот на Денис ќе оди на многу добро ниво. А што се однесува на нашиот дебитант во профи рингот Јове Петровски, тој ќе боксува исто против италијанскиот дебитант Давиде Тибери во 6 рунди. Се разбира дека доколку победиме на овој настан ќе се крени рангот на нашите боксери. Нашите боксери се во одлична форма и се надеваме дека ќе направиме добар резултат“, истакна менаџерот Дарко Чатлески.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи