ВИДЕО – Муралите дел од фестивалот „Со Марко на улица“ во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Уметниците ќе создадат неколку нови мурали кои ќе бидат насликани на ѕидот од домот за култура „Марко Цепенков“ како дел од фестивалот „Со Марко на улица“.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи