Јованоски повторно со големи успеси на PRILEP OPEN 2018

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Викендов во Крушево во организација на клубот за екстремни спортови SKYRIDERS од Прилеп се одржа Државното првенство на Македонија во параглајдерство, дисциплина прецизно слетување, кое воедно беше и голем меѓународен натпревар од Европскиот куп 2018. Натпреварот е насловен како PRILEP OPEN 2018.

 

Во конкуренција на Европскиот куп 2018 1 место освои Борјан Јованоски, а 2 место неговиот брат Мартин Јованоски, а 3 место Матијаж Слуга од Словенија.

 

Во категоријата државно првенство на Македонија 1 место беше Борјан Јованоски, 2 место Мартин Јованоски и 3 место нивниот татко, ветеранот Миле Јованоски.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи