ЏК Сеишин се врати со 5 медали од Меѓународниот турнир „Трофеј Никшиќ“

Џудо клубот Сеишин Прилеп денес зеде учество на Меѓународниот Турнир Трофеј Никшиќ во Никшиќ Црна Гора. На турнирот учество зедоа околу 300 натпреварувачи од 29 клубови од 8 држави.

 

 

На турнирот Џудо клубот Сеишин од 4 натпреварувачи освои 5-медали :

 

 

Кадети/ки:

 

Кристијан Тошески, 1 место кат._90 кг.

Теодора Димеска 1 место кат. _48 кг.

Леона Настоска 3 место кат. _57 кг.

 

Пионери/ки:

 

Димитри Џокоски, 2 место кат. _55 кг.

Леона Настоска 3 место кат. _57кг.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.