ВИДЕО – Спектакл од светски размери – ноќна трка на 3-тиот „Macedonian trophy“ во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во Прилеп синоќа за прв пат во Македонија се одржа спектал од светски размери. Започна 3-тиот по ред „Macedonian trophy“ кој ќе трае 3 дена, а на кој учество зедоа над 230 учесници од повеќе балкански држави. Организатор е клубот „OFF-ROAD PRILEP“. Новитет оваа година беше ноќната трка која се одржа во околината на Прилеп. Оваа атракција е вистинска реткост и за целиот Балкан. Трката ќе трае и денес во околината на Прилеп, а во недела манифестацијата ќе се одвива на спортската арена кај Лагово.

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ЕКСКЛУЗИВНОТО ВИДЕО ОД СИНОЌЕШНИОТ НАСТАН :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи