ВИДЕО – Спектакл од светски размери – ноќна трка на 3-тиот „Macedonian trophy“ во Прилеп

Во Прилеп синоќа за прв пат во Македонија се одржа спектал од светски размери. Започна 3-тиот по ред „Macedonian trophy“ кој ќе трае 3 дена, а на кој учество зедоа над 230 учесници од повеќе балкански држави. Организатор е клубот „OFF-ROAD PRILEP“. Новитет оваа година беше ноќната трка која се одржа во околината на Прилеп. Оваа атракција е вистинска реткост и за целиот Балкан. Трката ќе трае и денес во околината на Прилеп, а во недела манифестацијата ќе се одвива на спортската арена кај Лагово.

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ЕКСКЛУЗИВНОТО ВИДЕО ОД СИНОЌЕШНИОТ НАСТАН :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.