Ревија на италијански филм во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 30 и 31 октомври ( вторник и среда) во 2018 г., во кино Мис Стон ќе се одржи Ревија на италијански филм, што се организира со Гимназијата „Мирче Ацев“, Амбасадата на Р. Италија и Здружението на професори по италијански јазик на Македонија. Ревијата започнува на 30 октомври во 19.00 часот со филмот „Идеалниот град“.

 

 

FINESTRA SUL CINEMA ITALIANO

 

ПРОЗОРЕЦ КОН ИТАЛИЈАНСКИОТ ФИЛМ

 

1.La citta’ ideale   (Идеалниот Град)

Regia: Luigi Lo Cascio (2012) 2h (thriller)

 

2. L’industriale  (Индустриалец)

Regia: Giuliano Montaldo (2011)   1h  30 min (thriller)

 

3. Sei mai stata sulla Luna? ( Дали некогаш си била на Месечина?)

Regia :Paolo Genovese (2015) 1h 30 min. (commedia)

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи