Теодора Ристеска : Мојот сон е еден ден да го донесам Европскиот златен медал во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Теодора Ристеска е еден од годинешните добитници на наградата диплома за празникот „3-ти Ноември“ за постигнувања во џудо спортот и освоените 15 медали во текот на последната година.

 

Ристеска веќе 4 години тренира џудо во ЏК „Бушидо“. За краток период со упорна работа, тренинг и љубов кон овој спорт успеа да освои повеќе меѓународни и државни медали. Таа е државен првак на Република Македонија за 2017 и 2018 во јунирои и кадети, како и државен репрезентативец за 2018 во кадети. Учи спортска гимназија во СОУ „Ристе Ристески – Ричко“.

 

Теодора вели дека најмногу во нејзиниот успех и помогнале советите и тренерот Рубин Пеески и вели дека се надева еден ден да го донесе Европскиот златен медал во џудо во Прилеп.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи