Концерт на ансамблот „Македонија“ во Прилеп

На 6 ноември ( вторник ), со почеток во 19 часот, во големата сала на домот за култура „Марко Цепенков“ ќе се одржи целовечерен концерт на ансамблот „Македонија“.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.