Во Камерун киднапирани речиси 80 деца

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Околу 80 деца, претежно ученици, беа киднапирани денеска во градот Баменда, во северозападниот дел на Камерун, објавија официјалните претставници.

 

Засега не е јасно кој стои зад киднапирањето што се случи во Камерун.

 

„Ројтерс“ во својот напис наведува дека во овој дел од Камерун се забележани  чести напади од страна на сепаратистите.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи