Девојче се удави во Вардар бегајќи од кучиња

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Седумнаесетгодишна девојка се удави синоќа во водите на реката Вардар бегајќи од кучиња. Таа околу 19 часот била нападната од глутница кучиња во близина на гостиварската болница. Набрзо потоа граѓани пријавиле во полициска станица Гостивар дека девојчето паднало во реката, по што е организирано пребарување на коритото на Вардар.

 

Екипи на полицијата, Дирекцијата за заштитата и спасувања и пожарникари трагаа по девојчето и го пребруваа теренот каде што паднало во водите на Вардар во Гостивар.

 

Синоќа околу 22 часот со помош на жителите на селото Балиндол било извлечено телото на девојчето. Телото го нашле жителите, а било извлечено со помош на полициските екипи.

 

Се очекува Јавен обвинител да изврши увид на местото на несреќата.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи