Шест медали од шест натпреварувачи за ЏК „Сеишин“ на меѓународниот турнир „Миоки Опен 2018“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Денеска во Скопје во спортската сала „Борис Трајковски“ се одржа 9-тиот Меѓународен Турнир во џудо „Миоки Опен 2018“. На истиот ЏК Сеишин Прилеп зеде учество со вкупно 6 натпреварувачи колку што се и освоено медали ( 2 златни, 3 сребрени и 1 бронзен).

 

Помлади пионери :

 

  1. Никола Магдески кат. _42 кг. 1 место
  2. Димитри Џокоски кат. _55 кг. 3 место
  3. Андреј Сотироски +60 кг. 2 место

 

Кадети/ки:

 

  1. Бојан Синадиноски кат._50 кг. 2 место
  2. Марио Цинцароски кат. +90 кг. 2 место
  3. Теодора Димеска кат._44 кг. 1 во место

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи