Шест медали од шест натпреварувачи за ЏК „Сеишин“ на меѓународниот турнир „Миоки Опен 2018“

Денеска во Скопје во спортската сала „Борис Трајковски“ се одржа 9-тиот Меѓународен Турнир во џудо „Миоки Опен 2018“. На истиот ЏК Сеишин Прилеп зеде учество со вкупно 6 натпреварувачи колку што се и освоено медали ( 2 златни, 3 сребрени и 1 бронзен).

 

Помлади пионери :

 

  1. Никола Магдески кат. _42 кг. 1 место
  2. Димитри Џокоски кат. _55 кг. 3 место
  3. Андреј Сотироски +60 кг. 2 место

 

Кадети/ки:

 

  1. Бојан Синадиноски кат._50 кг. 2 место
  2. Марио Цинцароски кат. +90 кг. 2 место
  3. Теодора Димеска кат._44 кг. 1 во место

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.