Прилепчанец нападнал вработена во кладилница бидејќи му го сторнирала тикетот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 18.11.2018 година во 00:30 часот А.Д.(31) од Прилеп пријавила дека на 17.11.2018 година околу 22:00 часот додека била на работното место во обложувалницата лоцирана на улица „Битолска“ во Прилеп, дошло лице за уплата на тикет.

 

Но, бидејќи не платил, пријавителката го сторнирала тикетот и тогаш сторителот физички ја нападнал.

 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи