ВИДЕО – На влакно од смртта: Кога инструкторот ќе заборави да те врзи за параглајдерот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Ова видео за два дена беше прегледано огромен број на пати и сите се сложуваат во едно – дека од снимката ви се леди крвта.

 

Американскиот турист Крис Гурски, на првиот ден од својот одмор во Швајцарија, решил да проба параглајдинг. Верувале или не, инструкторот заборавил да го закачи, па Американецот целиот лет го поминал држејќи се на леталото (и ногавицата на инструкторот) единствено со своите две раце.

 

И сето тоа снимено на видео, од првиот па до последниот момент.

 

Крис завршил на операција, со скршен зглоб и скината тетива на бицепсот од долгото држење. Но сега е добар. Планира пак да го проба истото. Првиот пат не уживал.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи