„Месечина“ ги “осветли“ и Јапонците!

Поради посебната ритмика и мелодичност на музиката од овие простори, не ретко може да се видат јапонски музичари како изведуваат хитови кои доаѓаат од Балканот. Ова е еден таков пример, каде јапонска група одлично ја изведува „Месечина“ од Горан Бреговиќ.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи