Инфраструктурни зафати во „Опаленик“ со кои ќе се обезбеди вода за индустриската зона и дел од населените места

Започнаа градежните зафати за проектот за зафаќање на изворите на вода кај индустриската зона „Опаленик“ кај Крушево. Проектот е во имплементација на Општина Крушево во соработка со Министерството за животна средина и има за цел обезбедување на постојано снабдување со вода на компаниите кои работат во и околу индустриската зона, како и за дел од населените места во општина Крушево.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи