ВИДЕО – Неверојатно – создава уникатни уметнички дела само со пешачење по снегот

Британскиот уметник Симон Бек создава уникатни уметнички дела само со пешачење во снег. Негови единствени алатки се чизмите и компасот. Навистина неверојатно. Успеал да создаде над 200 вакви уникатни дела на повеќе места во светот.

 

Snow Art

This guy turned walking into art ?❄?

Posted by Awesome Stuff 365 on Петок, 16 ноември 2018

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи