„Авантурите на Пинокио“, сабота и недела на репертоарот на прилепскиот театар

Репертоар за театарот „Војдан Чернодрински“ сабота и недела.

 

22.12.2018 (сабота) – 13.00 ч.

 

ПРЕДПРЕМИЕРА

 

„Авантурите на Пинокио“ режија Дарко Ковачовски

претстава за деца

 

23.12.2018 (недела)  – 12.00 ч

 

ПРЕМИЕРА

„Авантурите на Пинокио“ режија Дарко Ковачовски

претстава за деца

 

 

Влезници на билетарницата од театарот. Резервации на 076 442 378

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи