Бидете хумани и донирајте за сиромашните семејства, акцијата на Стара црква трае уште само 2 дена

Црквата Свето Благовештение или Стара Црква од Прилеп веќе 10-та година по ред традиционално ја организира хуманитарната акција за социјално загрозените православни семејства во Прилеп. Акцијата трае само уште 2 дена, денес и утре. Сите хумани граѓани, секој според својата желба и можност, можат да донираат во посебно означените црвени кутии кои се поставени во црквата.

 

Со собраните средства ќе бидат купени прехрамбени производи и други намирници кои ќе им бидат донирани на оние на кои им е најпотребна нашата помош.

 

Да ја покажеме нашата хуманост на дело за празниците кои следуваат !

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи