ВИДЕО – До темел изгоре плевната на Гоце Тодороски од прилепското село Кутлешево, штетата е над 15.000 евра

До темел изгоре плевната на Гоце Тодороски од прилепското село Кутлешево кој пожарот кој се случил сииноќа околу 22.30 минути.

Read more

Столтенберг: Очекувам сите сојузници да го потпишат Протоколот за прием на Македонија

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска соопшти дека наскоро ќе биде потпишан протоколот за пристап на Македонија во Северноатлантската

Read more