ВИДЕО – Се урна мост преполн со луѓе за Нова Година во Москва

Се урна мост преполн со луѓе за Нова Година во паркот Горки во Москва, за срежа ме,а жртви нииту пак потешко повредени.

 

Bridge Collapse in Moscow's Gorky Park on New Year's Eve

A bridge fell in Moscow's Gorky Park during the countdown to New Year's Day. Luckily everyone was okay.Credit: ViralHog

Posted by NTD Television on Tuesday, January 1, 2019

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.