Уставните измени објавени во Службен весник со потпис на Џафери

Одлуките за уставните измени и за имплементацијата на Договорот од Преспа и за измените во Уставот се веќе објавени во Службен весник.

 

Одлуката ја потпишал претседателот на Собранието, Талат Џафери.

 

 

Со ова тие веќе стапуваат на сила.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.