Физички нападнато малолетно девојче во Прилеп

Малолетно девојче на 16.01. вечерта било физички нападнато од непознато лице по завршување на часот на играорна група, кој се реализирал во домот „Спиро Забрчанец“ во Прилеп. Девојчето се здобило со незначителни повреди, велат од СВР Битола.

 

Нападот во полиција го пријавил таткото на девојчето С.Т (55).

 

Од СВР Битола велат дека работат на расветлувањето на настанот и на откривањето на напаѓачот.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.