„Реалност 06“ го доби тендерот на Комуналец за привремени вработувања тежок 22.6 милиони денари

ЈКП Комуналец-Прилеп по распишаниот тендер за сукцесивна набавка на услуги за ангажирање на агенција за привремени вработувања, склучи договор со агенцијата за привремени вработувања „Реалност 06“ од Прилеп.

 

Вредноста на склучениот договор, со вклучен ДДВ, изнесува 22.656.000 денари.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.