Нова кражба во продавница за мобилни телефони во Прилеп – украден е сефот со пари и телефони

Вчера ( 28.01.2019 година ) во 05.00 часот пријавена е тешка кражба на продавница за мобилни телефони лоцирана на булевар „ Гоце Делчев“ во Прилеп.

 

 

Како што соопштувата од СВР Битола сторителот го скршил стаклото од влезната врата од продавница и го одзел сефот – каса каде според пријавата имало парични средства и мобилни телефони.

 

 

Извршен бил увид на местото на настанот и се преземале мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.