ВИДЕО – Како се прават гумени бомбони од марихуана

Компанијата „Wana Brands“ од Колорадо, САД, само лани произвела над 17 милиони вакви бомбони. Во 2018 компанијата заработила 18 милиони долари од продажба на овие бомбони за медицински цели или рекреација.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.