„Пиреј“ во петок на репертоарот на театарот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп

Во петок со почеток во 19.30 часот на репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп ќе се прикажи  претставата „Пиреј“, во режија на Љупчо Ѓоргиевски.

 

Влезници на билетарницата од театарот во среда, четврток и петок од 10 до 13 часот и два часа пред почетокот на претставата.

 

Резервации  на тел. 076 442 378.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.