Филмски грабеж во Скопје – петмина со калашникови ограбија експозитура на Халк банка

Петмина маскирани разбојници, вооружени со калашникови ја ограбиле експозитурата на Халк банка на Качанички пат кај Визбегово во Скопје. Во грабежот нема повредени.

 

Разбојниците вперувајќи „калашникови“ кон вработените ги принудиле да легнат на подот, а потоа одзеле непозната сума на пари. По грабежот кој наликувал на сцена од филм, разбојниците избегале од местото со автомобилот со кој биле и дојдени пред да го извршат грабежот.

 

Се очекуваат детални информации од МВР.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.