Мотоциклист тешко повреден, излетал од патот

Дваесет и четиригодишниот Д.Д. од село Големо Радобил управувајќи моторцикл „Хонда“ без регистерски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот с. Големо Радобил-Прилеп, вчера околу пладне.

 

Притоа се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје.

 

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.