„Пиреј“ во понеделник на репертоарот на „Војдан Чернодрински“ по повод 69 години од формирањето на театарот

По повод 69 години од формирањето на театарот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп во понеделник 18.02.2019 со почеток во 19.30 часот ќе се прикажи  претставата „Пиреј“, во режија на Љупчо Ѓоргиевски.

 

Влезници на билетарницата од театарот  четврток,  петок и понеделник од 10 до 13 часот и два часа пред почетокот на претставата.

 

Резервации  на тел. 076 442 378.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.