Запален автомобилот на прилепчанец во Скопје

Автомобил на прилепчанец бил запален, вчера во населбата Кисела Вода, информираше МВР. Според полицијата, инцидентот се случил на улицата Димо Хаџи Димов.

 

Сопственикот на автомобилот „ауди“, Д.К.(32) од Прилеп, кој времено престојувал во населбата, во 23.40 часот се јавил во ПС Кисела Вода. Тој пријавил дека возилото било опожарено во време меѓу 23 и 23.30 часот.

 

Полицијата извршила увид.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.