„Казимир и Каролина“ во сабота на репертоарот на театарот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп

Во сабота ( 23.09.2019) со почеток во 19.30 часот на репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп ќе се прикажи  претставата „Казимир и Каролина“, во режија на Нела Витошевиќ.

 

Влезници на билетарницата од театарот. Резервации на 076-442-378.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.